O AUTORCE

988549_838947606187725_4027525087430379549_n

Dobrý den! Jmenuji se Nina Vachková a jsem autorkou Experimentu Člověk. Nikoli oné vědecko-fantastické knížky, vydané dva roky před mým narozením, ale webového projektu zaměřeného na hledání, testování a šíření informací a způsobů, jak být v dnešní moderní, uspěchané a přetechnizované době (znovu) člověkem. Více o tomto experimentu se můžete dočíst na této stránce.

Moje vlastní cesta ke zdraví, štěstí a spokojenosti začala poté, co jsem prostřednictvím fitness komunity na internetu objevila stravovací styl paleo a nutriční program Whole30, který se stal v podstatě základem pro celou mou další existenci. V době, kdy jsem cigarety a podpatky vyměnila za ovesnou kaši a běžecké boty jsem netrpěla žádnými vážnějšími zdravotními obtížemi nebo omezeními, s vyjímkou těch běžných, které právě pro jejich obyklost většina lidí považuje za normální. Ačkoli Whole30 bylo vzhledem k mému tehdejšímu způsobu stravování obrovskou změnou, po jeho úspěšném absolvování v létě roku 2011 jsem naskočila na paleo vlak, na jehož palubě víceméně cestuji dodnes. V současné době žiji s přítelem v Praze, ale obrovská část mého srdce je a navždy bude v rodných Jizerských horách.

Vystudovala jsem obalový design a většinu svého profesního života jsem se věnovala reklamě a designu; veškeré mé znalosti a dovednosti, které se týkají lidského zdraví, jsou výsledkem několika let sebevzdělávání a testování na vlastním těle. V létě roku 2015 jsem dostala úžasnou příležitost sdílet své znalosti psanou formou na webu Life Enthusiast a pracovat jako autorka a grafička pro tuto společnost, vedenou Martinem Pytelou, zakladatelem, mozkem a srdcem této společnosti, českým rodákem a skvělým rádcem v oblasti fyzického i duševního zdraví. Tato práce je v podstatě mým splněným snem, který mi dovoluje soustředit veškerý svůj čas a mentální kapacitu na to, co je v mých očích skutečně důležité a jejím prostřednictvím snad i pomáhat těm, kteří takový luxus nemají.

Se změnou stravování nevyhnutelně přicházejí i další změny ve způsobu života, takže kromě vaření a konzumace velkého množství kvalitní, přirozené lidské stravy se věnuji funkčnímu cvičení, józe a pěší chůzi, meditaci a technikám všímavosti (mindfulness) a mou velkou vášní je přírodní kosmetika a přírodní medicína. Pro nakladatelství Jan Melvil Publishing spravuji Facebookovou stránku Jídlo na prvním místě, věnovanou stejnojmenné knize a ve volném čase tajně sním o knize vlastní. Možná mě budete znát z mého starého blogu PaleoOwl.com, případně z paleo a Whole30 zaměřených skupin na Facebooku. Ať už jste mě našli náhodou, nebo přišli záměrně, doufám, že pro vás budou zde uvedené informace přínosné, nebo aspoň zábavné!

Nina V.

kontakt: vachkova.nina(at)gmail.com
FB: www.facebook.com/nina.vachkova